Zugspitze Ultratrail – Supertrail

Německé Sadomaso

Asi jedna z největších masovek, co se běží v Německu je Zugspitz Ultratrail, na kterou jsem se z důvodu velkého zájmu přihlásil rok předem a tento zájem se potvrdil tím, že opravdu vyprodáno bylo. Z Plzně 400km na start, které zajedu rychleji, než 300km do Krkonoš 😣😣😣, bydlení mám v autě, takže z půlky vyřešeno (myslel jsem si 😂😂😂)

A teď drobet stručně Trénink probíhal okolo Plzně, takže moc nic na běh v Alpách . Intervaly všeho druhu i v kopcích byly opravdu výživné, jen bohužel nefungovaly v nadmořské výšce, jelikož nad 1400m.n.m jsem dost lapal po dechu a seběhy byly také drobet delší a intenzivnější, než jsem si pamatoval z výletů v Alpách 😣, což mi dost zničilo nohy 😣 a jako poslední výmluvu mám přes měsíc stávkujíci pravé koleno, které přetěžuji z důvodu slabé bolesti v levé části břišního svalstva 😣.

Původně jsme měli běžet 102km s 5500m převýšení, ale den předem pořadatelé tuto vzdálenost zkrátili na 62km a 3000m. Takže smíšené pocity byly, ale tak holt se poběží rychleji.

Na start nas převezli do Rakouska autobusy a tak tak jsme se všichni vešli na startovací plochu. Pořádná masovka holt 😂

Start….. Kopec jako blázen, na jehož vrcholu mě překvapil sníh, který ležel z druhé strany a po kterém jsme se tak nějak zábavně dostávali dolů. Bláto, kamení , sníh, o něco níž už jen kamení a pořádný sešup. Nebyl čas se ani kouknout, kde to člověk vůbec běží 😂. Někde uprostřed trasy zjišťuji, že mé boty tak náročnou trasu nedaly a rozhodly se dělat geologický průzkum trhlinou z boční části…radost 😂😂😂

Občerstvení na trase bylo parádní, i když mi stačil meloun a sůl, vše ostatní a vyzkoušené, jsem si nesl raději s sebou (3gely,3 tyčinky a jedna dětská kašička)

Fanoušci byli silně podporující a rádi se nechali vyhecovat k silnější vřavě, zvláště když jsem dělal všelijaké blbosti 😂 (úklon při potlesku, šílený sprint na absolutní vrchol celého zavodu, předstírání únavy a následující úprk…..) Dvakrát na trase jsem si myslel, že nás vítá velký dav se zvonci, jenže jednou to bylo stádo ovcí a po druhé kravky 😂. V cíli bylo skandování fanoušků pomalu ohlušující a to jsem přiběhl 3h po absolutním vítězi 😲

Asi 5 dní jsem měl ztíženou pohyblivost dolních končetin, ale s radostí se přihlásím na příští ročník a snad vyjde ta 100vka když počasí dovolí.

62,5 km 3000m převýšení za 9:11