CO_VIĎ:Virtuální a Realný závod v Plzni

Ta letošní chřipka komplikuje kde co,ale naděje umírá poslední. I při uvolnění restrikcí se hromadu hezkých závodů ruší, jelikož se nevyplatí pro pořadatele (budu to mít v paměti ) ,a tak i já uronil slzu. Naštěstí tuto situaci hodlám řešit a to podobně, jako za karantény.

Virtuální závod:
Závod, při kterém se vítěz určí dle výsledků a mapových podkladů z dané trasy. Výhoda je možnost absolvovat závod ve vhodný den i denní dobu. Nevýhodou ovšem je antisociální prostředí, prostě sám se sebou.

Druhá možnost je virtuální závod s bandou podobně smýšlejících, což budu teprve realizovat

Můj virtuální závod. 25.4 2020 okolo deváté hodiny ráno vylejzám z vyhřáté autopostele a po 10ti metrech stojím na startu závodu Pilsen Trail Radeč. Bohužel sám, ale není důvod zoufat, jelikož to vypadá, že počasí bude stát na mé straně. Na trati 48km s převýšením 1400m mě nečekal žádný fotograf natož soupeř. Tak hlava ovládala nohy, které se nechtěly dát do takzvaného „závodního módu“. Trať i tak ubíhala a při běhu skrze pozůstatky hradu Radeč jsem si uvědomil, že jsem ženě, která na mě čeká v pojízdné posteli, slíbil procházku na toto místo .

V půli trasy závodu se probíhá místem startu, což je v tomto případě důležité na doplnění připravené vody i malého občerstvení, jelikož mě na dalších 24km nikdo nečeká.

Při výstupu na vrchol Žďár jsem si nahlas nadával do bláznů a něco o psychiatrii, což pobavilo trempy, kteří zde nocovali. Popravdě i mě to zlepšilo náladu a s chutí jsem se pustil do zbytku trasy. Za 4:21 jsem měl hotovo, průměr tempa nebyl žádný zázrak (5:29min/km), ale i tak jsem se virtuálně umístil na první místo ze dvou (běžel to ještě jeden blázen v jiný den )

V cíli mě čekala netrpělivě žena s batohem, třemi čivavami a po jídle i sprše hurá na 12km procházku .

Ale i přes to vše se některé „malé“ závody dějí a já budu doufat, že to dělají, protože chtějí a můžou. Oceňuji i sponzory, jelikož i díky nim je zázemí závodu přívětivější. Kde jinde by si mohli běžci popovídat, než u stánku se sportovním vybavením, které tam sponzor musel o víkendu vystavit a dokonce darovat nemalé poukázky výhercům a to v době „ekonomického temna“
Děkuji Runland teamu.

30.5.2020 Pilsen Trail Letkov

„malý“ ultra závod Pro mě již známé místo, jelikož to mám kousek od domova a délka závodu je o pár metrů delší než maraton, tak už se jedná o délku, kterou mám raději . Převážně se běží v lese a ze zdolanych vrcholů jsou krásné výhledy do krajin Plzeňska. Než se odstartovalo, tak jsme se dozvěděli, že došlo ke změně trasy a to i vzdálenosti pod maratónskou délku na 41,5km.

Na startu nás bylo hodně, ale část závodníků běžela kratší trať a to je značná nevýhoda pro běžce, který neposlouchá své vlastní tělo a běží výrazně vyšším tempem a honí se s bandou, která má trať o 12km kratší a 400m nižší stoupání. Jelikož jsem byl mezi takovými, co se rádi předhánějí, tak jsem očekával smrt v předposledním (cca 28km) kopci na hrad Radyni. Co čert nechtěl, běželo se mi pořád dobře. Když jsem zahlédl kluka, který mi vždy dal o 20 min horší čas, tak jsem dostal ještě větší chuť k běhu.

Ty poslední kilometry se člověk bojí, že má za zády někoho, kdo se nehonil na začátku závodu a má v záloze hodně síly na krásné předběhnutí. Naštěstí nikdo takový nebyl a po proběhnutí cílem jsem pokračoval dál, jelikož jsem prostě chtěl mít uběhlou vzdálenost aspoň o 100m delší než je maraton Druhé místo v kategorii. 

Na obhajobu druhého místa z roku 2018 jsem potřeboval o 50min lepší čas.