Krajský půlmaraton Plzeňského kraje 2018

Mám já to za potřebí nervit se ze závodů, ve kterých mi vlastně jde o prd? Den před závodem mě Domča ještě donutila vyběhnout a nahnala mě do posilky, akorát vyšla ramena, trapézy… :/

Bydlíme v Liticích, takže jsme se rozhodli, že do Škodalandu doběhneme, aspoň budeme rozehřátí. Startovní balíčky jsme měli už den předem, takže žádný zdržovačky. Před startem jsme se ještě našli se Zdenkem a hurá do startovního pole.

Kontrolujem si tepovky. U mě proti standardu 20-30 bodů navíc, takže ca 90 tepů, Zdenek je na stovce. Cítím jak mi tluče srdce a stojím někde uprostřed týhle masy.

Start v 12:15. Vedro jak kráva, potím se a to jenom stojím. Po výstřelu ještě dobrých 20 vteřin stojíme 😀 klasika… Čeká nás výšlap do Litic, tam ještě Zdenek dělá vtípky a mizí někde vpředu, za chvilku ho ani nevidím. Domča je někde za mnou. Rozhodl jsem se, že se na tomhle závodu ani neohlídnu. Honím se sám se sebou, tak copa.

Ve Šlovicích na občerstvovačce po krkolomným přepínání čísla z trika na kraťasy zahazuju triko a hlásím obsluze, ať ho hodí, kdyby byla tak hodná, do ztrát a nálezů… 😀 do Dobřan je to víceméně pořád z kopce, začínáme slyšet sirény, nějaký kolapsy asi a ještě k tomu požár prej. Předbíhám tu a tam nějakýho človíčka a dělá mi dobře, že nikdo nepředbíhá mě. Na nebi ani mráček…

V Dobřanech nás vítají místní, a atmosféra je jak v Praze, jen taková osobnější 🙂 je to milé. Na náměstí se běží taková jedna otáčka, za to bych fackoval. Zkrátka se člověk otočí o 180 na metru, hnus a ještě k tomu na kostkách. Naštěstí tam hraje nějaká kapela, tak to za pár kroků pouštím z hlavy. Na občerstvovačce na sebe chrstám vodu a vychutnávám si celou cestu poctivě vypocené minerály v puse a očích… Blbej nápad…

Po cestě připravili hasiči improvizovanou spršku, to byla parádička.

Po cestě do Lhoty ztrácím tempo a prostě to nějak nejde. Najednou jsem přes pět minut, ale pořád doháním ostatní, asi maj podobný obtíže. Ve Lhotě slyším povědomé smrkání. Najednou z leva Domča a z prava smrkavej TempoMaker na 1:45:00… „tak a je to v prdeli, teď musím s ní, nebo budu mít zle!“ říkám Makerovi a táhnu se za Domčou. Na občerstvovačce stejný kejkle jako v Dobřanech a valíme na Valchu.

Za občerstvovačkou dorazíme Zdenka, je nějakej kyselej a trošku zkroucenej, zdravíme se a hlásím mu to podobný, že prostě musím s Domčou…

Na Valše se naposled vidíme s TempoMakerem, když mu Domča připomíná, že se má skrčit, aby si nerozmlátil vlaječku na mostíku přes železnici. Pak je to mírně z kopce, přes přehradu a poslední humusáckej stoupák. Tam cítím, že odpadává trošku Domča, ale dupem do toho statečně. Ještě se ujišťujem, že si dáme naší první společnou cílovku (fotku). Běžíme dolů a kolem nás kolujou štafetáři a lidi co už maj závod za sebou.

Do cíle se pokoušíme o zrychlení, nemám tušení, jestli se to povedlo, každopádně v cíli žádnej fotograf nebyl 😀

Čas se pro nás zastavil na 1:43:38. Domča si splnila cíl doběhnout pod 2 hodiny, já doběhnout mezi půl a 3/4.

Překvapenej jsem byl i z tepovky, normálně to nesleduju, ale v tom vedru mi to nedalo a vzal jsem si to s sebou. Průměrně jsem se držel na 164, max byl 174 tp/m, z toho plyne, že jsem měl fyzicky navíc, než jsem tam nechal… lepší je to nesledovat 😀 , protože já měl pocit, že tam chcípnu.

Další statistiky z hodinek:

Srdeční tep

164 tp/m

Průměrný ST

174 tp/m

Maximální ST

0.0

Anaerobní TE

4.4

Aerobní TE

Načasování

1:43:47
Doba
1:43:46

Čas pohybu

1:43:47

Uplynulý čas

4:52 min/km

Průměrné tempo

 

3:55 min/km

Nejlepší tempo

Nadmořská výška

196 m

Získání nadmořské výšky

 

 

Dynamika běhu

178 krm

Průměrné tempo

191 krm

Maximální tempo

1.13 m

Průměrná délka kroku

9.0 %

Průměrný vertikální poměr

10.4 cm

Průměrná vertikální oscilace

50.6% L / 49.4% P

Průměrná vyváženost DKZ

240 ms

Průměrná doba kontaktu se zemí

Teplota

29.8 °C

Průměrná teplota

28.0 °C

Minimální teplota

32.0 °C

Maximální teplota