Představení – Zdeněk

Kluk ze vsi, co se narodil při poslední Spartakiádě (1985).

 

Rodiče ho nevedli k ničemu pořádnému. Jídlo ze závodní jídelny (výkrm). Místo sportu práce na stavbě autodílny. Na základní škole nebyl blbej ani chytrej. Tělocvik vždy za 2, páč v 9té třídě vážil přes 100kg (prase). Vyučen byl jako automechanik s vyznamenáním. Maturitu si dodělal až při zaměstnání, ve snaze lepšího pracovního uplatnění či soukromého podnikání, ale díky bohu nezůstal v autodílně a stal se řidičem mezinárodní kamionové dopravy.

Pěkné vyhlídky na dlouhý život neměl, páč krom puberty, kdy běhal za holkama, vážil přes 100kg, což na jeho 183cm nebylo zrovna málo. A pak to přišlo! První zdravotní problém! Ani nechtěl zhubnout, protože si myslel, že má špatnou genetiku či něco podobného. Ale musel se hýbat! Začal na kole a to ve věku 27 let.

Po nějaké době zjišťoval, že je docela dobrej ve šlapání a tak se začal věnovat stravě. No a ejhle váha šla částečně dolů. Kamarádi s ním nechtěli jezdit na vyjížďky, páč je vždy dojel, předjel, ujel nebo je zajel… ☺

Závodění na kole na sebe nenechalo dlouho čekat. Nikdy nic velkého nevyhrál, ale vždy se umístil do prvních 10% jezdců. Snad jen kdyby neměl strach z ježdění po silnici,  mohl by být lepší při tréninku a mohl by se i líp umístit. Jenže to by nesměl poznat VLASTÍKA!

Běhání začlo jako doplněk ke kolu a možnost lepšího hubnutí. Pak přišlo první závodění na 10km. Po nejdelším tréninku na 16km se zúčastnil B7 (95km – trasa SPORT) s klukem co závodně běhal maratony (B7 se běhá ve dvou a on nesehnal parťáka mezi kámošema, Vlastík běžel se ségrou), doběhl do cíle i přes plakání jeho kolegy, který již od půlky nemohl ☺

A od té doby začal hltat tréninky běhu, stravu a vše, co je zapotřebí na utra závody. A myslím, že úspěšně, páč se začal umisťovat na stupních vítězů malých i větších závodů. Běhání začal brát jako součást sebe samotného a hlavně pro dobrý pocit. Snad i proto běhá lesem v minimalistické obuvi, měří si tep a sní vše možné i nemožné.

Rád se podělí o všechnyvšechny své kladné i záporné zkušenosti, které za pár roků nasbíral.