River Stage Trail – 0.ročník

Zdálo se to, jako dobrej nápad a taky byl. Bystrouš mě pozval na testovací event, psi povoleni, tak nebylo co řešit. Nějakej objímek před Tureckem se hodit bude.

Plán bitvy byl jasnej už od začátku, přes pátek, sobotu a neděli každý den naklepat 30km s nějakým převýšením. Z Žihle, přes Plasy, Liblín do Plzně. Čím blíž to bylo, tím spíš jsem si nebyl zcela jistej, že to je dobrej nápad. Na omluvenku už bylo pozdě a navíc Domča se poslední dobou nějak zbláznila a běhala o 100šest.

V pátek se nás sešlo devět z avizovaných 17ti. Start byl kvůli volbám posunut na 17tou hodinu, takže bylo jasný, že kus cesty musíme přežít ve tmě. To nám úplně neva, ale trošku to pokroutí zážitek z trasy. Kvůli pár opozdilcům jsme vyběhli „až“ v 17:33. Tasa byla super, asi se nebudu moc rozepisovat, je toho hodně. Technický běhání, fůra vody, řvoucí zvířena po setmění, bloudění 3km před cílem. Domči slzy, když jsme se sobě navzájem ztratili a štěstí po znovushledání 30min později 🙂

33.54km 799m převýšení.

Po doběhu obstarat psy, umejt se a hurá na pizzu. Cejtil jsem se fajn až do doby, než mi někdo řekl, že jsem bílej jak stěna. Když přešla únava z běhu nastoupila nevolnost. Ta se mě držela celou noc, tak jsem se moc nevyspal.

Druhý den start v 10:07 Odpočinek ani ne 13 hodin. Z Plas se běželo kus po asfaltu až se frnklo pěkně do terénu a zase paráda. Do Liblína to uteklo jako nic, ale tam přišlo ALE. Ještě 17km okruh kolem Liblína. Takže hurá nahoru, aby se seběhlo dolů, nějaký kotníkový brodění, aby se pak mohlo opět nahoru, sešupem dolů a jupí čerte kolem hradu Libštejn  při řece zpět do Liblína.

Tady príma véča, a sníďa, příště bych ji se svým zažíváním šoupnul na dřív, ale nechci bejt rozmazlenej 😛

31.34km 571m převýšení.

Třetí den start opět v 10:29. Tentokrát se odpočívalo „déle“, ale přesto už to bylo docela přes závit. Večerní pivka s klukama sil moc nedodala, nechápu jak to zvládaj, lejt skoro ligu a pak ráno všichni úplně v cajku 😀 Když to vemu v kontextu s celým rokem, tak jsem toho už měl tak nějak plný brejle, hlavě z toho opasku třetí den po sobě na takovej ranec. Tempo se volilo obezřetnější. Psi se už hodně pouštěli (tak 60na40), já měl nějakej rozmačkanej „nadpičník/podbřišek“ 😀 a zmačkaný kyčle. A pořád mě trápí nakopnutá pata z Jeseníků. Ale žádný zastavovačky, hezky pěkně poctivě odběhnuto. Z Liblína přes Darovou, Chrást a Chlum do Plzně.

31.51km 685m převýšení.

Bystrouš to měl naplánovaný mistrovsky, občerstvovačky bohatý, ubytování luxusní a tak nějak celkově od běžce pro běžce! Takhle si to představuju.

Domča to odběhla bez keců a na výbornou, psi připravený luxusně, ještě musíme zapracovat na tom balení 🙂